Bez tytułu

Koło Naukowe E-medycyny powstało 5 grudnia 2014 na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej z inicjatywy studentów inżynierii biomedycznej oraz Pani dr inż. Marty Borowskiej. Koło zrzesza studentów z różnych wydziałów: Informatycznego, Mechanicznego, Elektrycznego.

Działamy w obszarze Telemedycyny która jest najnowszą formą medycyny. Łączy ona w sobie elementy takich dziedzin jak telekomunikacja,informatyka oraz medycyna
Naszymi zadaniami jest wykorzystanie technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych w celu:

– Ułatwienia dostępu do opieki medycznej, szczególnie dla mieszkańców małych miast i wsi

– Zwiększenia dostępności usług medycznych.

– Możliwości stałego monitorowania stanu zdrowia pacjenta na odległość, co pozwoli ograniczyć liczbę wizyt w placówkach medycznych.

SONY DSC

Zapraszamy również na nasz profil na Facebooku gdzie możecie śledzić naszą aktywność i dowiadywać się o wydarzeniach z naszym udziałem.
f_icon-svgAdres e-mail:
emedyczni@gmail.com