Wyjazd do Zabrza na konferencje i warsztaty chirurgiczne

6 kwietnia 2018r odbyła sie XV konferencja naukowa „BioMedTech Silesia”, w której wzięły udział dwie studentki naszego koła.

Była ona Zorganizowana przez Fundacje Rozwoju Kardiochirurgii im. Prof. Zbigniewa Religi. Konferencja poświęcona była rozwojowi medycyny oraz bioinżynierii. Studentki miały możliwość wysłuchania ciekawych referatów prezentowanych przez innych studentów oraz zaprezentowania swojego projektu.

W sobotę 7 kwietnia 2018r studentki naszego koła uczestniczyły w Warsztatach chirurgicznych zorganizowanych przez Pracownie Biocybernetyki Instytutu Protez Serca FRK oraz studenckie koło naukowe przy katedrę Kardiochirurgii SUM. Na warsztatach przygotowane były stanowiska doświadczalne i treningowe, pokazy oraz wykłady. Uczestnicy mogli poznać rożne techniki szycia oraz poćwiczyć je na skrzydle kurczaka.