Studenci Wydziału Mechanicznego finalistami Konkursu Konstrukcji Studenckich

KOKOS – Konkurs Konstrukcji Studenckich jest to ogólnopolski projekt, którego celem jest wyłonienie najbardziej utalentowanych konstruktorów spośród studentów najlepszych polskich uczelni technicznych.
W tym roku do grona finalistów KOnkursu KOnstrukcji Studenckich 2017 dołączyli również studenci z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej.

Nasi studenci z kół naukowych: Automatyzacji Procesów Przemysłowych i E-medycyny eMED podczas konkursu w Krakowie zaprezentowali aż 5 projektów: Biomechatroniczne ramię manipulatora z chwytakiem w postaci ludzkiej dłoni (Alicja Siemieniako, Mikołaj Nos, Sławomir Grycuk), Ludo Butla (Alicja Siemieniako, Mikołaj Nos, Paula Karpowicz, Martyna Muszyńska), Tablicę interaktywną Marbleway (Alicja Siemieniako, Sławomir Grycuk), Bioniczną protezę ręki (Sławomir Grycuk) oraz ReBike – Rower z odwróconą skrętnością służący do badania motoryki oraz zachowania człowieka (Sławomir Grycuk, Iwona Gruszczyńska, Gabriela Girejko, Aleksandra Sielawa, Ewelina Antoniuk, Joanna Gilewska).

Studenci wydziału mechanicznego podczas finału konkursu Kokos

Wśród laureatów konkursu znalazł się Sławomir Grycuk, którego projekt Bionicznej protezy ręki został nagrodzony w kategorii Pomocna konstrukcja.

Sławomir Grycuk wraz ze swoim zwycięskim projektem bionicznej protezy ręki

Serdecznie gratulujemy!