Spotkanie z Panią Profesor Barbarą Bień

14.02.2015 r. w szpitalu MSW przy ulicy Fabrycznej w Białymstoku odbyło się spotkanie uczestników koła naukowego E-MED z panią profesor Barbarą Bień – lekarzem i specjalistką od spraw geriatrii. Poruszyliśmy temat potrzeb osób starszych (szczególnie należących do grupy wiekowej 80+) oraz najczęstszych chorób i dolegliwości dotyczących wieku starczego.

Pani profesor uświadomiła nam kilka bardzo istotnych spraw. M.in. Należy leczyć choroby wieku starczego, jednak samej starości nie wyleczymy, gdyż jest to naturalny etap życia ludzkiego. Największym problemem ludzi w podeszłym wieku jest samotność , co jest często przyczyną zaniedbań, prowadzącą w efekcie do pogłębiania się wielu schorzeń, jak również pogorszenia się stanu psychicznego pacjentów.

Jako cel naszych działań obraliśmy poprawę jakości życia, mobilności, słyszenia, widzenia oraz komunikacji osób starszych. Bardzo ważne jest również zwiększenie poczucia bezpieczeństwa takich osób poprzez usprawnienie kontaktu z najbliższymi.

Po żywej dyskusji o dotychczasowych planach i bliższemu poznaniu problemów pacjentów geriatrii, wraz z panią prof. Barbarą oraz dr Martą, wymyśliliśmy kilka nowych ciekawych pomysłów mających na celu usprawnienie diagnostyki infekcji układu moczowego u pacjentów korzystających z pieluchomajtek.

Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej zapraszamy na spotkanie koła we czwartek o godz. 17:45. Zapowiada się ciekawa współpraca z panią profesor. 🙂

11110476_813122465436201_1332835967860055200_n

Nasi studenci na spotkaniu w szpitalu z panią profesor

Dodaj komentarz